گوشت یاکریم

گوشت یاکریم , گوشت یاکریم حلال است , گوشت یاکریم حلال است یا حرام , خواص گوشت یاکریم

در این مطلب از

سایت جسارت می خواهیم در مورد گوشت یاکریم و خواص آن صحبت میکنیم ، امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرایم قرار بگیرد.

توضیحاتی در مورد گوشت یاکریم

یاکریم (نام علمی: Streptopelia decaocto) یک گونه از تیرهٔ کبوتریان و بومی آسیا و اروپا است. یاکریم بزرگتر از دیگر گونه‌های قمری است و رنگ آن شنی صورتی یا نخودی کمرنگ است و نیم طوق سیاهی روی گردن دارد. پرواز این پرنده با سرعت کم است و بال‌هایش را بسیار کم تکان می‌دهد. قمری خانگی نیز گاه یاکریم» نامیده می‌شود.

حکم خوردن گوشت یاکریم

پرسش : پرنده ای است به نام یاکریم، حکم شکار و خوردن آن چیست؟ پاسخ : حلال است.

قمری خانگی

قمری خانگی (نام علمی: Spilopelia senegalensis) گونه‌ای پرنده از تیرهٔ کبوتریان و راستهٔ کبوترسانان است که حدود ۲۶ سانتیمتر طول دارد و شبیه قمری معمولی، اما کوچکتر از آن است.قمری خانگی در مناطق گرمسیری آفریقای جنوب صحرا، خاورمیانه، جنوب آسیا، هند و غرب استرالیا زندگی می‌کند. این پرنده در ایران نیز یافت می‌شود. این پرنده دم بلند و جثه لاغری نسبت به دیگر کبوترسانان دارد. سطح پشتی، بالها و دم آن به رنگ خرمایی است. پرهای خاکستری مایل به آبی در بال‌هایش دیده می‌شود. سر و بخش‌های پائینی بدنش به صورتی و شکمش به رنگ سفید می‌گراید. پاهایش نیز قرمز رنگ است. این پرنده به اشتباه رایج، گاه یاکریم (که خود نوع دیگری از قمری است) نیز نامیده می‌شود یا با آن اشتباه گرفته می‌شود. در قسمت‌هایی از بلوچستان به شاتو معروف است.

تغذیه یاکریم

خوراک قمری خانگی دانه‌ها، غلات، علفها، دیگر انواع سبزیجات و ات کوچک است. میان دانه‌ها، بیشتر ارزن و گندم را دوست دارد. البته اگر گندم و ارزن را پیدا نکند، دنبال برنج و تکه‌های کوچک نان می‌گردد. گاهی اوقات هم سنگ‌های کوچک را می‌خورد. بیشتر بر روی زمین زندگی می‌کنند و به دنبال غذا می‌گردند. اصولاً اجتماعی نیستند و معمولاً تنها یا جفتی زندگی می‌کنند.  نر و ماده آن شبیه به هم و پرنده نابالغ تیره‌رنگ‌تر است.

تخم گذاری یاکریم

در ابتدا پرندهٔ نر و ماده با یکدیگر شروع به ساختن لانه می‌کنند به این صورت که پرندهٔ ماده در مکانی که قرار است لانه در آن ساخته شود می‌نشیند و پرندهٔ نر تکه‌های چوب را برایش میاورد و چند روز پس از تکمیل لانه پرندهٔ ماده نخستین تخم خود را می‌گذارد و معمولاً ساعاتی بعد یا روز بعد تخم دوم را می‌گذارد و حدود دو هفته شبانه روز روی تخم‌ها می‌نشیند (فقط حدود سه بار در روز لانه را ترک می‌کند برای تأمین آب و غذا که هر دفعه کمتر از بیست دقیقه به طول می‌انجامد) و حدوداً در روز پانزدهم اولین جوجه به دنیا می‌آید و چند ساعت بعد یا فردای آن روز جوجهٔ دوم تخم را می‌شکند و جوجه‌ها حدود پانزده روز با سرعت قابل توجهی رشد می‌کنند و در روزهای دهم تا پانزدهم بال‌های خود را باز و بسته می‌کنند و کم‌کم آمادهٔ ترک لانه می‌شوند تا این که بالاخره در روز پانزدهم همزمان با هم لانه را ترک می‌کنند. لازم است ذکر شود که حدود یک یا دو روز بعد والدین شروع به تعمیر آن لانه کرده و چند روز بعد از رفتن آن جوجه‌ها دوباره تخم‌گذاری را در همان لانه انجام می‌دهند. در کل هر چرخهٔ تخم‌گذاری و بزرگ شدن جوجه‌های این پرنده تقریباً یک ماه به طول می‌انجامد.

یاکریم یا قمری خانگی

قمری خانگی گاه به اشتباه یاکریم» نیز نامیده می‌شود که خود نوع دیگری از قمری است. در گویش خراسانی به آن موسی کو تقی» گفته می‌شود. نام موسی کوتقی به دلیل آواز یا صدای این پرنده نام گرفته‌است. گویی او نام موسی کو تقی را با آواز می‌خواند. در بخش‌های جنوب شرقی ایران و در شهرهایی همچون قلعه گنج در جنوب کرمان از این پرنده به نام محلی سُوْهْتَلَهْ یا سُوتَلَهْ نیز یاد می‌شود. در بعضی نواحی جنوب ایران تُتُر» یا کبوتر تُتُر» نامیده می‌شود. در کاشان به این پرنده،《قوقو》گفته می‌شود. و در گویش اصفهانی به پاختر معروف است


مشخصات

  • دانلود + ادامه مطلب (منبع اصلی)
  • کلمات کلیدی: یاکریم ,قمری ,می‌شود ,پرنده ,لانه ,خانگی ,قمری خانگی ,گوشت یاکریم ,نامیده می‌شود ,پرندهٔ ماده ,زندگی می‌کنند
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارشدهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

منّی إلیک ارتودنس-متخصصص ارتودنسی کــــــــــافه کــتـــاب خرید اینترنتی ، خرید پستی ، فروشگاه اینترنتی مجله اینترنتی شهر نو خنجربلاغ لیست پایان نامه ها معماری www nbpars.ir 09128380245 آبلوموف خانوم قایق کاغذی